Espai Barça: Bartomeu yüzyılın sözleşmesini istiyor

Espai Barça: Bartomeu yüzyılın sözleşmesini istiyor

Örneğin Camp Nou’nun yeniden yapılanma sürecinde Kulüp, Stadyumdaki insan akışını en iyi şekilde nasıl yeniden düzenleyeceğini bilecek. Gelecekte bilet gişelerini, restoranları veya Barça Megastore girişlerini bulmak için en iyi yeri seçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, daha iyi güvenlik protokollerinin kurulmasına ve reklam varlıklarının gerçek değerinin bilinmesine de izin verecektir. Ve dinamikleri tahmin edebilir ve ortaya çıkabilecek sorunlara anında çözümler sunabilirsiniz.

Avrupa Komisyonu’nun bu büyük projeyle hedefi, bunun gibi başarılı bir şekilde doğrulanabilen yenilikçi metodolojilerin piyasaya aktarılması ve büyük, orta ve küçük şirketlerin günlük yaşamında faydalı olabilmesidir. Diğer bir deyişle, yüksek teknolojiyi genel nüfus için erişilebilir kılmak.

Barça, bir kez daha, Avrupa düzeyinde büyük bir inovasyon laboratuvarı olarak onaylandı. Tüm büyük futbol müsabakalarına katılır ve çok sayıda ziyaretçisiyle Avrupa’nın en büyük stadyumuna sahiptir. Bu da, yönetimlerini optimize eden ve Kulübün tüm araştırma, inovasyon ve eğitim projelerini bir araya getiren platform olan Barça İnovasyon Merkezinin geliştirilmesi için bir varlık oluşturan yeni sistemleri test etmek için mükemmel bir kullanım senaryosu haline getiriyor.

Neymar’ın Barselona’ya kaçamağı

Moussa Wagué’nin zamanı geldi mi?

IoTwins projesi, 14 Perşembe günü Barça Innovation Hub tarafından düzenlenen Barça Spor Teknolojisi Sempozyumu’nun ilk günü çerçevesinde, spor salonlarında kullanılan yüksek performanslı teknolojiye adanmış ve Fernando Cucchietti’nin katıldığı Akıllı Mekanlar panelinde dünya çapında duyurulacak. Barselona Süper Hesaplama Merkezi’ndeki (BSC) Veri Analizi ve Görselleştirme grubu başkanı müdahale edecek.

FC Barcelona, ​​Espai Barça’yı finanse etmek için yeterli parayı elde etmek için ‘El Confidencial’a göre, Camp Nou’nun yeniden modellenmesini veya yeni Palau Blaugrana’nın yapımını içeren ve maliyeti şu kadar hesaplanan JB Capital Markets hizmetleriyle sözleşme yaptı. yaklaşık 600 milyon euro. yeni evi resmi kaynaklarca teyit edildiği gibi.

07/10/2019

Yasa. 07/11/2019, 11:26 CEST

Konular

Espai Barça

JB Capital Markets, Banco Santander’in başkanı Ana Botín’in kardeşi ve İspanya’nın önde gelen finans kuruluşunun en büyük tarihi yatırımcısı olan Botín Vakfı’nın başkanı Javier Botín’e ait bir yatırım şirketidir.

Yukarıda belirtilen bilgilere göre, FC Barcelona kaynakları, Camp Nou işlerinin finansmanını yapılandırmak ve yeni Palau Blaugrana’yı inşa etmek için bu finansal ‘butiğin’ bir danışman olarak imzalandığını kabul etti. Goldman Sachs’ın halihazırda oynadığı bir rol, ancak Josep Maria Bartomeu’nun başkanlık ettiği kulüp, aciliyetle birkaç cephede çalışmayı pekiştirmek istedi.

FC Barcelona beş yıl önce ‘Espai Barça’ denen şeyi onayladı. Belediye meclisinin projeyi tanıtma yetkisi 2018 ortalarında geldi, bu nedenle ilk takvimin yaklaşık iki yıl gerisinde kaldı.

İlk olarak, bu sermaye işi için gerekli olan 600 milyon euro, Camp Nou’nun ticari bir marka (‘tapu hakları’) ile vaftiz edilmesine yönelik bir sözleşmeden 200 milyon euro ile finanse edilecek, 200 milyon euro ise yeni ticari markanın sağladığı gelirden alanı ve kalan 200 milyonu bir banka kredisinden.

SENDİKASYONLU KREDİ

Diğer kaynaklara göre, Javier Botín’in yatırım bankası, durumu ortaya çıkarmak ve sırasıyla Camp Nou’nun ‘isimlendirilmesi’ sırasında başlangıçta planlanan 200 milyonu büyük ölçüde aşabilecek sendikasyon kredisine katılma isteklerini öğrenmek için birkaç bankayı çağırdı. çalışmalara bir an önce başlamak için. Özellikle bu yılın sonunda Mini Estadi, yeni Palau Blaugrana’yı inşa etmeye başlamak için yıkılacağından, çoklu spor tesisinin temellerini atmak için paraya ihtiyaç duyacak.

JB Capital Markets, 2008’deki kuruluşundan bu yana, toplam değeri 10 milyar € ‘yu aşan çok sayıda sermaye piyasası işlemine ve işlemine katılmıştır.

Espai Barça: Bartomeu yüzyılın sözleşmesini istiyor

Espai Barça ve yeni Bernabéu arasındaki farklar

Firma, 400’den fazla ulusal ve uluslararası kurumsal yatırımcıdan oluşan bir müşteri tabanına sahiptir, 4.900 milyon Euro’nun üzerinde ‘sıkıntılı’ borç portföylerini yönetmekte ve İspanyol pazarındaki 60’tan fazla şirket için analiz kapsamı sağlamaktadır.

Barselona Kent Konseyi Yönetim Komisyonu, son belediye yetkisinde onaylanan Genel Büyükşehir Planının (MPGM) Değiştirilmesine süreklilik sağlayan Espai Barça bölgesinin yeniden geliştirilmesi projesini kesin olarak onayladı.

01/16/2020

01/17/2020 tarihinde 09:54 CET

Konular

Espai Barça

Bu onay, 19 Aralık’ta Belediye Meclisi tarafından kentleşme projesine kesin yeşil ışıkla birlikte, mahalleyi mahalleye açma hedefine sahiptir ve gelecekteki Camp Nou’nun inşaat ruhsatını almak için gerekli şartlardır.

Bu şekilde, yeniden arıtma projesi, şimdi Tapu Siciline tescil edilmesi gereken Espai Barça’yı yürütmek için gerekli parsellerde değişiklik yapılmasını gerektiriyor.

Şu anda arazinin% 90’ına sahip olan FC Barcelona, ​​belgeyi Barselona Şehir Konseyi ile işlemek için bölgedeki etkilenenlerle bir anlaşmaya vardı.

Mahalleye entegre geçirgen bir muhafaza

Muhafaza, Maternitat ve Sant Ramon mahallelerine entegre edilecek ve kamusal kullanıma açık yeni özel alanlarla, kapatılmadan geçirgen olacak ve çevreleyen diğer kamusal alanlar, yollar ve yeşil alanlar ile sürekliliği koruyacaktır. Camp Nou’da ve şu anki Palau Blaugrana’da ve Miniestadi’nin bulunduğu arazide karşı karşıya geliyorlar.

Böylece, Arístides Maillol caddesine bakan, les Corts ile Cardenal Reig caddesinin kesiştiği kavşak arasında özel mülkiyete sahip olmayan tüm arazi, kamusal kullanım için olacak ve vatandaşlara açık ve sürdürülebilir yeni bir alan olması için uygun şekilde kentleşecektir. spor etkinliklerinin ötesinde kentsel aktivite.

Muhafazanın açılması, Les Corts geçişi ile Diagonal arasında süreklilik sağlayacak ve Diagonal’ın yeşil akslarına ve caddenin toplu taşıma araçlarına erişimi kolaylaştıracak, kamu kullanımı için bir dizi yeni alan açacak.

ARISTIDES MAILLOL’UN YENİ TRAIL

Proje, Carrer de Arístides Maillol’un düzenini ayarlamayı ve tesisleri daha iyi bağlamak amacıyla ona eşlik eden kamusal alanı genişletmeyi planlıyor. Benzer şekilde, Elisabeth Eidenbenz Caddesi’nin (eski Annelik Caddesi) bölümü, mevcut ağaçların korunmasıyla iyileştirildi ve Joan XXIII caddeleri ve Diagonal ile ilişki ve kentsel yol kolaylaştırıldı.

Ayrıca, 1.446.50 m2 arazi, futbol sahasına ve Aristides Maillol spor salonuna devamlılık sağlayacak bir kamu spor tesisi inşa etmek için tahsis edilecek.

Takvim ve sonraki adımlar

İlk kentleşme çalışmalarının 2020’nin ilk yarısında başlayabileceği öngörülüyor. Martí i Franquès ile Joan XXIII arasındaki bölümde, Menéndez y Pelayo caddesinde başlayacak ve daha sonra yolların geri kalanı işlenecek.

Espai Barça: Camp Nou çevresindeki sokakların ve yeşil alanların kentleşme projesini onayladı

Barça markasının büyük değeri

Aynı zamanda Barça, 2020’nin ilk çeyreğinde mülk siciline tescil ettirmek ve böylece inşaat ruhsatını almak için Barselona Kent Konseyi’nde gelecekteki Camp Nou projesine girebilmek için belgeleri hazırlıyor ve Bunlara yazdan önce başlayın.

FC Barcelona’nın başkanı Josep Maria Bartomeu, bu Pazartesi, şehrin koruyucu azizi La Mercè’nin bayramına, kulübün altın rozetlerinin bu 2018’de 50 yıllık sadakatini kutlayan üyelere son teslim törenine katıldı. mavi superbeti giriş ve kırmızı renkler.

09/24/2018

16: 36’da CEST

Konular

Espai Barça Josep Maria Bartomeu

Etkinlik Auditori 1899’da yapıldı ve FC Barcelona’nın tesislerinde gerçekleştirdiği kurumsal etkinliklerin bir parçasıydı. Başkana, başkan yardımcısı Jordi Cardoner eşlik etti.

Bartomeu, FC Barcelona web sitesine yaptığı açıklamalarda, "Bu hareketle, Barça ile 50 yıllık ilişkinizi kutluyoruz ve size teşekkür etmek istiyoruz çünkü Barça’lı olmanın bazı sektörler tarafından pek de iyi görülmediği o zor anlarda hepiniz cesurdunuz ve zorlukların üstesinden gelmek için yardım ettiniz. Yavaş yavaş ve herkesin çabası ile ayrıcalıklı bir konuma ulaşan kulüp, dünyanın en önemli kulüplerinden biri haline geldi.".

Malcom tıbbi taburcu oldu

Ballon d’Or 2018’in iki büyük yeniliği

Camp Nou’nun açılışından 61. sırada olduğu gün, "Stadyumumuza çok minnettar olmalıyız, aynı zamanda gelecek için de çok heyecanlı olmalıyız çünkü Espai Barça projesinde yeniden şekillenmesini yaşamak üzereyiz.".

Les Corts Dernekleri ve Kuruluşları Koordinatörü, Mejía Lequerica Koordinatörü ve Barselona Komşular ve Komşular Dernekleri Federasyonu (FAVB) tarafından sabah sunulan basın toplantısının içeriğini öğrendikten saatler sonra Espai Barça’nın yasaya uymaması, Barselona Kent Konseyi’nden Ekoloji, Şehir Planlama ve Hareketlilik alanlarından sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Janet Sanz aracılığıyla yanıt geldi.